Szkoci w Fundacji
Szkoci w Fundacji

W dniu 14 października odwiedzili nas wspaniali goście. Członkowie The Tartan Army Sunshine Appeal przyjechali, by wręczyć nam czek na 3000 funtów.

TASA to organizacja, która powstała z inicjatywy kibiców piłkarskiej drużyny narodowej Szkocji. Kibicując swoim piłkarzom podczas meczów na całym świecie, TASA już od 11 lat wspiera działalność organizacji charytatywnych w danym kraju.

Tym razem Szkoci przyjechali do Warszawy na mecz Polska – Szkocja rozgrywany w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2016, a jako cel charytatywny, który – ich zdaniem – warto wesprzeć, wskazali programy realizowane przez Fundację.

Spotkanie w naszym Ośrodku przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Nasi goście ubrani byli w swoje narodowe stroje czyli kilty. Przybliżali nam historię Sunshine Appeal, a my opowiadaliśmy o Fundacji, o naszej codziennej pracy i o naszych podopiecznych. Szkoci mieli dla nas miłą niespodziankę. Przywieźli ze sobą dudy i odegrali krótki koncert, który wzbudził ogromne zainteresowanie, także wśród okolicznych mieszkańców.

The Tartan Army Sunshine Appeal – bardzo serdecznie Wam dziękujemy 🙂

szkoci w fundacji szkoci w fundacji szkoci w fundacji