Poradniki od rodziców dla rodziców

Rodzice dzieci leczonych w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie przygotowali dwuczęściowy poradnik dla rodziców, którzy po raz pierwszy są w klinice onkologicznej oraz dla tych, których dzieci rozpoczynają leczenie w szpitalu. Wiele bardzo przydatnych informacji i w jednym miejscu – zachęcamy do czytania!

Broszurki zostały stworzone przez rodziców dla rodziców! Starliśmy się usystematyzować wiedzę na temat tego, jakie pierwsze kroki i działania powinniście podjąć po znalezieniu się w kompletnie nowej sytuacji. Zależy nam na tym, abyście nie musieli wyważać drzwi, które zostały już wcześniej otwarte przez innych. Ale z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że nie wiemy przecież wszystkiego. Dlatego ważny jest odzew z Waszej strony! Prosimy o przekazywanie wszelkich informacji, które – Waszym zdaniem – mogą pomóc w radzeniu sobie, zarówno rodzicom, jak i dzieciom – w tej trudnej sytuacji, jaką jest choroba nowotworowa.

Rodzice dzieci chorujących na nowotwór

część I – Jestem pierwszy raz w klinice onkologii IMiD

część II – Dziecko rozpoczyna leczenie w klinice onkologii IMiD