Misja, cele, działania

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową została powołana z inicjatywy rodziców dzieci chorych na nowotwór, przy wsparciu lekarzy onkologów. Działa nieprzerwanie od 1991 roku. W 2006 roku Fundacja otrzymała status organizacji pożytku publicznego.

Misją Fundacji jest poprawa funkcjonowania emocjonalno – społecznego dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową oraz ich rodzin.

Nasze cele:

Działania Fundacji:

Otaczamy wszechstronną opieką dzieci chore na nowotwór i ich rodziny z terenu całego kraju. Każdego roku z pomocy Fundacji korzysta kilkaset osób.

Towarzyszymy dziecku choremu na każdym etapie pokonywania choroby. Dbamy, aby choroba nie odebrała mu wszystkich atrybutów dzieciństwa – beztroski, radości, marzeń, aby, pomimo cierpienia i nieprzyjemnych doznań związanych z leczeniem, potrafiło się uśmiechać