MiataChallenge dołącza do kampanii społecznej “Wyprzedzamy nowotwór”!
MiataChallenge dołącza do kampanii społecznej “Wyprzedzamy nowotwór”!

MiataChallenge dołącza do kampanii społecznej “Wyprzedzamy nowotwór”!

Miata Challenge to samochodowy Puchar Mazdy MX-5 i RX-8. Amatorski cykl wyścigowym już od 8 lat łączy edukację bezpiecznej jazdy, motorsport i integrację zawodników. To największa na świecie liga time attack Mazdy MX-5 i największy w Polsce puchar jednomarkowy.

Karol Himber, współorganizator Miata Challenge, bez wahania zdecydował o wsparciu naszej kampanii:

„Z dużą przyjemnością włączyliśmy naszą wyścigową społeczność w akcję #wyprzedzamynowotwór. To zresztą nie pierwszy raz kiedy nasi zawodnicy pokazują, że mają otwarte serca. W zeszłym roku ufundowaliśmy turnus rehabilitacyjny dla dziewczynki z porażeniem mózgowym. Zbiórka potrzebnych środków finansowych zajęła nam dwie rundy.”

Karol Himber podkreśla także jak ważna jest szybka reakcja i dostrzeżenie pierwszych objawów:

„Im więcej szumu zrobimy, tym lepiej. Wielu z naszych zawodników, w tym ja sam, jest rodzicami i doskonale rozumiemy problem bagatelizowania przez lekarzy rodzinnych różnych zgłaszanych przez rodzica symptomów dotyczących ich dzieci. Wielu z nas na wizytach lekarskich mogło odczuć, że jest się nadwrażliwym, jeżeli chodzi o zdrowie dziecka. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia. To dobrze, że taka akcja powstała. Wczesna diagnoza daje ogromne szanse na wyleczenie z nowotworu.”

 

https://www.miatachallenge.pl/

https://www.facebook.com/miataminichallenge/

 

[Not a valid template]