Marzec 2017

25 marca miała miejsce Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Wytrop Nowotwór VI. Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Sferocyt Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, które skupia osoby zainteresowane hematologią i onkologią dziecięcą. Fundacja została zaproszona do wsparcia konferencji.

W tym roku tematem przewodnim były białaczki u dzieci. Podczas konferencji mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów m.in. na temat diagnostyki i rokowania w dziecięcych białaczkach, nowościach w leczeniu, immunoterapii oraz następstw leczenia przeciwnowotworowego. Studenci brali także udział w konkursie case’ów oraz warsztatach biopsji szpiku.

Miło nam, że SKN Sferocyt zaprosił Fundację do współpracy i z optymizmem obserwujemy tak duże zainteresowanie tematyką nowotworów dziecięcych wśród przyszłych lekarzy.