Krok w przyszłość
Krok w przyszłość

Rozpoczęliśmy realizację naszego nowego projektu, tj. obozów edukacyjno – turystycznych pod nazwą „Krok w przyszłość”, których celem jest wsparcie młodzieży gimnazjalnej w poszukiwaniu i wyborze właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Od 15 do 23 sierpnia gościliśmy w naszym Ośrodku młodzież w wieku 12 – 13 lat, po zakończonym leczeniu choroby nowotworowej. Doświadczeni psychologowie pomagali uczestnikom w odkrywaniu ich mocnych stron, uczyli jak usprawnić swój potencjał komunikacyjny oraz pokazywali, że można poradzić sobie ze swoimi ograniczeniami i osiągać cele pomimo trudności zdrowotnych. Podczas uroczystego zakończenia obozu każdy uczestnik otrzymał od nas certyfikat ukończenia warsztatów psychologiczno – doradczych „Krok w przyszłość”.

Urozmaicaliśmy naszym podopiecznym także czas wolny. Zorganizowaliśmy wycieczki do najciekawszych miejsc w Warszawie, m.in. odwiedziliśmy Zamek Królewski, spacerowaliśmy po Starówce, byliśmy w Muzeum Techniki, Łazienkach Królewskich i w Parku Fontann. Byliśmy razem w kinie, uczestniczyliśmy w grach i zajęciach plastycznych organizowanych w naszym Ośrodku.

Uczestnicy obozu wrócili do domów pozytywnie wzmocnieni i w doskonałych nastrojach.

Fotorelacja w Galerii.

3 1 2