Druk-Intro S.A. pomaga chorym dzieciom

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową  już od kilku lat współpracuje z firmą Druk-Intro S.A., która charytatywnie wspiera Fundację w realizacji ciekawych projektów wydawniczych.
Do pierwszego spotkania Fundacji i Druk-Intro doszło w 2013 roku. Wówczas, wspólnie z toruńską drukarnią Zapolex, firma z Inowrocławia wydrukowała bardzo ważną książkę „abc… mieliśmy raka”. Jest to niezwykły zapis wspomnień młodych osób, które chorowały na nowotwór. Książka zawiera spostrzeżenia i rady, bardzo cenne zarówno dla osób chorujących, jak i dla lekarzy i rodziców, pozwala zrozumieć co to znaczy być przyjacielem chorego dziecka.  „abc…mieliśmy raka” do tej pory cieszy się dużym zainteresowaniem.
W roku 2017 firma Druk-Intro pomogła Fundacji w realizacji  kolejnego projektu. Poetka Irena Regina Świętochowska poświęciła swój ostatni tomik bajek chorym dzieciom i przekazała w prezencie Fundacji maszynopis wierszy. W wyniku współpracy z Druk-Intro powstała piękna książka zatytułowana „Powitanie Wiosny i inne bajki”. Cudne bajki z sympatycznymi bohaterami z lasu wywołują uśmiech i przychodzą z pomocą dzieciom, zwłaszcza małym pacjentom, którzy potrzebują oderwania od szpitalnej rzeczywistości.
Nasz najnowszy projekt jest zatytułowany „Księżycowy kot”. Książką Andrzeja Czuby to historia chorej dziewczynki, która zaprzyjaźnia się z wymyślonym srebrnym kotem. Jest to opowieść o emocjach towarzyszących dziecku w chorobie. Bardzo prawdziwe, wzruszające słowa o świecie dziecka , które stara się zrozumieć otaczający je świat i to, co się w nim wydarza.

Daniela Mroczek Prezes Fundacji  tak mówi o współpracy z drukarnią z Inowrocławia: Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie Druk-Intro S.A. Każda moja prośba o pomoc w realizacji projektu spotykała się z bardzo pozytywnym odbiorem i zaangażowaniem. Dzięki temu powstały wartościowe książeczki, które pokochali nasi mali i więksi podopieczni. Mam nadzieję, że jeszcze nie jeden pomysł będziemy razem realizować.