Biesiada poetycka „Powitanie Wiosny i inne bajki”
Biesiada poetycka „Powitanie Wiosny i inne bajki”

16 listopada w Centrum Promocji Kultury Praga – Południe miała miejsce niezwykła biesiada poetycka. Okazją do tego specjalnego spotkania była promocja książki poświęconej podopiecznym Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Irena Regina Świętochowska, autorka wierszy dla dzieci i dorosłych, zapragnęła poświęcić swój ostatni tomik bajek chorym dzieciom. Maszynopis zatytułowany „Powitanie Wiosny i inne bajki” przekazała w prezencie Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.
Wydawnictwo Druk-Intro S.A. z Inowrocławia wydrukowało dla nas bezpłatnie tysiąc egzemplarzy książki!
Przyroda potrafi zauroczyć nas swoim oryginalnym pięknem, zmobilizować do pokonywania wszelkich trudności i rozbudzić nasze marzenia o lepszym i ciekawszym życiu – mówi autorka wierszy. Poprzez lekturę bajek chce zachęcić młodych czytelników do obcowania z naturą i zwierzętami. Sympatyczni bohaterowie w otoczeniu przyrody budzą miłe skojarzenia, wywołują uśmiech i przychodzą z pomocą dzieciom, zwłaszcza małym pacjentom, którzy potrzebują oderwania od szpitalnej rzeczywistości.
W spotkaniu z okazji promocji książki „Powitanie Wiosny i inne bajki” wzięła udział autorka wierszy – Irena Świętochowska, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową – Daniela Mroczek, a przede wszystkim podopieczni Fundacji i zaproszeni goście.
Biesiadę poetycką poprowadził Jan Zdzisław Brudnicki, wybrane wiersze przeczytała wspaniała aktorka Anna Seniuk, a o oprawę muzyczną wydarzenia zadbali uczniowie Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. E. Młynarskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie.
Książkę „Powitanie Wiosny i inne bajki” można nabyć za „cegiełkę” w wysokości 35 zł. Całkowity dochód przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji.