Agatą Buzek mówi o emocjach, jakie towarzyszą dziecku choremu na nowotwór
Agatą Buzek mówi o emocjach, jakie towarzyszą dziecku choremu na nowotwór

Agatą Buzek mówi o emocjach, jakie towarzyszą dziecku choremu na nowotwór

W ramach zaangażowania w kampanię „Wciąż jestem tym, kim byłem”, Agata Buzek opowiedziała o swoich doświadczeniach wynikających z przebytej w dzieciństwie choroby. Jej świadectwo pomaga zrozumieć, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa i akceptacji dla przechodzących leczenie onkologiczne, zarówno w trakcie, jak i po jego zakończeniu.

Kampania społeczna „Wciąż jestem tym, kim byłem” ma na celu podkreślenie, jak ważna dla ozdrowieńców jest postawa otoczenia. Psychika dziecka odgrywa bardzo istotną rolę w procesie leczenia i powrotu do normalnego życia po chorobie. Rozmowa z aktorką, u której w wieku ośmiu lat wykryto ziarnicę złośliwą, daje wgląd w emocje, jakie towarzyszą chorym i powracającym do zdrowia.

– W obliczu nowotworu ludzie czują się bezradni. Oczywiście, że choroba zmienia i przeżycia tak ekstremalne wpływają na człowieka. Często jest tak, że otoczenie boi się tych zmian. Boi się, że ktoś po chorobie będzie już kompletnie inny. A to nieprawda, człowiek pozostaje tym samym człowiekiem, ma te same marzenia, pragnienia… – podkreślała w trakcie nagrania Agata Buzek.

Rozmowa z aktorką to kolejny element kampanii „Wiąż jestem tym, kim byłem”. Wcześniej mieliśmy możliwość usłyszeć ją w roli lektorki w animacji poświęconej Zosi, dziewczynce która dzięki obecności i wsparciu najlepszej przyjaciółki, pokonuje strach i smutek związany z chorobą.

 

[Not a valid template]

 

 

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=AlxAjbd_GpU

Scenariusz: Wojtek Sroczyński
Zdjęcia i montaż: Maciej Pruszyński