Archive

Archive: 2016

1. Legia w IMiD

Możliwość komentowania Legia w IMiD została wyłączona

Z okazji Andrzejek odwiedziliśmy pacjentów Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży IMiD. Nasze zaproszenie do wspólnej wizyty w szpitalu przyjęli piłkarze Legia Warszawa. Legioniści przybyli wraz ze maskotką – całe towarzystwo wzbudziło niemałe poruszenie, zarówno wśród pacjentów, jak i pielęgniarek oraz lekarzy 🙂

A podczas całego wydarzenia pomagała nam urocza wolontariuszka Ola.

Zdjęcia w galerii.

2. Terry Fox Run

Możliwość komentowania Terry Fox Run została wyłączona

29 września miał miejsce bieg charytatywny – Terry Fox Run. Ma on wieloletnią tradycję – organizowany jest od lat 80-tych XX wieku w Kanadzie i USA. Podczas biegu zawsze zbierane są środki na wspomaganie walki z nowotworami.
    Warszawską imprezę zorganizowała Niepubliczna Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa – Vancouver Schools. W biegu wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele, a zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz naszej Fundacji. Dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Podziękowanie.pdf

3. Remont w Fundacji

Możliwość komentowania Remont w Fundacji została wyłączona

W sierpniu przeprowadziliśmy remont hotelowej części Ośrodka. Odnowiona została kuchnia oraz trzy 2-osobowe pokoje z łazienkami (przeznaczone w szczególności dla dzieci w trakcie leczenia oraz opiekuna/rodzica). W ramach prac ściany zostały pomalowane na optymistyczne kolory, docieplono pokój poprzez zamontowanie ścianki wewnętrznej, wymieniono wentylatory w łazienkach, zawieszono nowa lampę. Z tego wszystkiego korzystają już nasi podopieczni.
    Dziękujemy gorąco naszym darczyńcom – remont był możliwy dzięki Waszemu wsparciu!

4. Obóz wakacyjny w Łazach

Możliwość komentowania Obóz wakacyjny w Łazach została wyłączona

Obóz wakacyjny, jak co roku, zorganizowaliśmy nad Bałtykiem. Od 7 do 23 lipca dzieci, leczone w klinikach onkologicznych w różnych częściach Polski (Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie i Białymstoku), spędziły z nami beztrosko czas w Łazach koło Mielna. Pogoda dopisała. Było dużo plażowania i kąpieli w morzu. Dzieci bardzo polubiły zabawy w wodzie, więc basen w ośrodku wczasowym także był dużą atrakcją. A ponadto… rejs stateczkiem, zabawy na autodromie, zajęcia plastyczne, ognisko – nie było czasu na nudę. Zdjęcia z wyjazdu w galerii!

5. Współpraca z Rzeszowskimi Zakładami Ortopedycznymi

Możliwość komentowania Współpraca z Rzeszowskimi Zakładami Ortopedycznymi została wyłączona

Z radością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę z Rzeszowskimi Zakładami Ortopedycznymi (protezynog.pl). Doświadczony zespół techników ortopedów i nowoczesne metody w dziedzinie protetyki, w sympatycznej i życzliwej atmosferze – to jest to czego oczekują pacjenci.
    Dodatkowo, RZO, jako jedyni w Polsce, opracowali poradnik‪ ABCDobrejProtezy – który wysyłają bezpłatnie do wszystkich zainteresowanych. Polecamy!
    Technicy z Rzeszowa przyjechali do naszego Ośrodka na pierwsze spotkanie z Roksaną (dziewczynka będzie miała wykonaną protezę ręki) – zobaczcie jak to wyglądało.

6. Bajki uzdrawiajki

Możliwość komentowania Bajki uzdrawiajki została wyłączona

Wydawnictwo Wymownia (wymownia.pl/bajki-uzdrawiajki-justyny-piecyk) wydało na płycie CD wspaniałe bajki terapeutyczne. Autorką „Bajek uzdrawiajek” jest Justyna Piecyk. Są to opowiadania z pozytywnym, ciepłym przekazem. Małym pacjentom pomagają w oswojeniu choroby, stanowią otuchę i pokrzepienie. Dla rodziców natomiast mogą być wspaniałą inspiracją i podpowiedzią, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o chorobie. Gorąco polecamy.

bajki uzdrawiajki 1 bajki uzdrawiajki 2

7. Świąteczna wizyta w Instytucie Matki i Dziecka

Możliwość komentowania Świąteczna wizyta w Instytucie Matki i Dziecka została wyłączona

Z okazji Świąt Wielkanocnych Fundacyjny Zajączek o imieniu Jacek, wraz z Iwoną, Kasią i Magdą, odwiedził pacjentów Kliniki Chirurgii Onkologicznej w Instytucie Matki i Dziecka. Były życzenia, były drobne prezenty i było dużo uśmiechu. Zapraszamy do galerii zdjęć!

8. Darowizna od uczniów

Możliwość komentowania Darowizna od uczniów została wyłączona

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 273 (sp273.edu.pl) oraz młodzież z Gimnazjum nr 75 (gimnazjum75.pl) przekazała Fundacji darowiznę. Pieniądze zostały zebrane podczas charytatywnego pikniku, na którym uczniowie sprzedawali własne wypieki, ciasta, ozdoby i kartki świąteczne. Uczniowie z tych szkół wspierają Fundację regularnie już od kilku lat. Dziękujemy serdecznie w imieniu naszych podopiecznych.

9. Szkolenie dla personelu pielęgniarskiego

Możliwość komentowania Szkolenie dla personelu pielęgniarskiego została wyłączona

Fundacja zaprosiła na szkolenie pielęgniarki i pielęgniarza z Instytutu Matki i Dziecka z Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
    Tematem warsztatów, które poprowadziła psychoterapeutka Bożena Winch, była komunikacja wewnątrz oddziału oraz komunikacja z rodzinami pacjentów.
    Szkolenie przeprowadzone zostało w trzech turach, tak aby wzięły w nim udział wszystkie pielęgniarki (i pielęgniarz), czyli 22 osoby pracujące w klinice onkologicznej w IMiD.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA