Przekaż nam 1% podatku

Pomóż nam pomagać innym!

Wpływy uzyskane z 1% wykorzystujemy na realizację programów skierowanych bezpośrednio do naszych podopiecznych. Najwięcej środków przeznaczamy na udoskonalanie naszej głównej działalności, jaką jest prowadzenie Ośrodka Terapeutycznego (http://fundacja.net/osrodek-w-warszawie/)

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnicy prowadzący działalność gospodarczą na zasadach ogólnych, jak i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

1% podatku mogą przekazać także emeryci i renciści, którzy:

• samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS

lub

• wypełnią specjalny PIT-OP, który pozwala na wskazanie organizacji pożytku publicznego, bez konieczności samodzielnego rozliczenia z urzędem skarbowym.

• wybierz organizację pożytku publicznego
  • wypełnij zeznanie roczne PIT;
  • wpisz w odpowiednią rubrykę numer KRS wybranej organizacji (nasz KRS 0000079660) oraz obliczony 1% podatku dochodowego;
  • w rubryce „Cel szczegółowy” możesz podać dodatkowe informacje o przeznaczeniu 1% podatku lub pozostawić puste miejsce – wówczas i tak przeznaczymy Twój 1% na cele statutowe;
  • jeśli wyrazisz zgodę na udostępnienie danych osobowych, będziemy mogli nawiązać z Tobą kontakt i podziękować Ci za wsparcie Fundacji.

Masz czas do:

• PIT -16A, PIT -19A, PIT-28 do 31 stycznia 2018r.
  • PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 do 30 kwietnia 2018r.

Druki PIT możesz złożyć:

• osobiście – we właściwym urzędzie skarbowym
  • przez Internet – w formie elektronicznej
  • korespondencyjnie – za pośrednictwem Poczty Polskiej lub Polskiego Urzędu Konsularnego (za datę złożenia druku PIT uznaje się datę stempla pocztowego)