Organizacja wolnego czasu

Leczenie dziecka z chorobą nowotworową wiąże się z koniecznością poddawania go zabiegom przynoszącym cierpienie zarówno fizycznie, jak i psychicznie, ogranicza jego dotychczasowe kontakty, powoduje izolację poprzez pobyt w szpitalach i wywołuje tęsknotę za zwykłym życiem, które jest udziałem jego rówieśników. Często rodzi poczucie beznadziejności i osamotnienia w konfrontacji z chorobą.

Realizowany przez Fundację program organizacji wolnego czasu pomaga dziecku przetrwać proces leczenia, odrywa je od uciążliwych codziennych zmagań z chorobą, pozwala mu na ucieczkę w ukochane zainteresowania, hobby. Jest ważnym elementem terapii.

Program ten realizowany jest w szpitalach, Ośrodku Fundacji i innych ciekawych miejscach.

Cele:

Metody realizacji: