Amelka

Kochani!

Chcielibyśmy przedstawić Wam Amelkę, 6-letnią dziewczynkę, która ostatnie kilka tygodni spędziła w Warszawie w Instytucie Matki i Dziecka oraz w naszym Ośrodku.

Amelka przeszła bardzo poważną operację amputacji nóżki. Na szczęście dzielnie zniosła pobyt w szpitalu i szybko nauczyła się chodzić przy pomocy kul. Jest bardzo wesołą dziewczynką, lubi się bawić lalkami, układać puzzle i słuchać bajek.

Amelka przyjechała do Warszawy razem z mamą i 5-letnim bratem Filipem. Podczas, gdy mama była z dziewczynką w szpitalu, Filip pozostawał pod opieką pracowników Fundacji. Dziewczyny przeorganizowały codzienne życie fundacyjne tak, aby móc wypełniać obowiązki zawodowe i jednocześnie zapewnić chłopcu dużo atrakcji i przyjemności.

W pomoc dla Amelki i jej rodziny zaangażowali się także nasi wolontariusze oraz Fundacja Herosi. Wszystkim bardzo dziękujemy 🙂

Kilka dni temu Amelka, wraz z mamą i bratem, wróciła do domu. Teraz czeka ją rehabilitacja i nauka chodzenia na protezie.

Życzymy Amelce duuużo zdrowia i … sukcesów w szkole – bo od września dziewczynka rozpoczyna naukę w pierwszej klasie.

2013-04-05 10.20.36 2013-04-05 10.17.12 2013-04-05 10.18.32