Archive

Archive: 2020

1. Żółty golf znów na rajdowych trasach. Jedziemy dla dzieci.

Możliwość komentowania Żółty golf znów na rajdowych trasach. Jedziemy dla dzieci. została wyłączona

Żółty golf znów na rajdowych trasach. Jedziemy dla dzieci.

48. Rajd Świdnicki – KRAUSE był okazją do pokazania światu efektu prac nad projektem Żółty golf znów na rajdowych trasach. Jedziemy dla dzieci. Załoga naszej Fundacji po raz pierwszy zaprezentowała VW Golfa II GTi z silnikiem 1.8, zbudowanego zgodnie z homologacją z 1984 r. (z uzupełnieniem z 1988 r.) specjalnie do startów w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Malowanie auta nawiązuje do samochodu, którym na przełomie lat 80-tych i 90-tych jeździł słynny duet Andrzej Koper i Maciej Wisławski.

Projekt zrodził się w mojej głowie już rok temu. Bardzo chciałem udowodnić, że przygotowanie rajdówki do startu w mistrzostwach Polski nie musi pochłonąć kilkuset tysięcy złotych i nie musi trwać bardzo długo. Auto miało być też tanie w serwisowaniu, bezawaryjne i oczywiście szybkie. Budowa auta zajęła nam 3 miesiące. – mówi Wojciech Sroczyński, kierowca rajdowy i pomysłodawca projektu.

2. Tatry 2000 w SZCZTnym celu – charytatywny projekt Karoliny Roguli

Możliwość komentowania Tatry 2000 w SZCZTnym celu – charytatywny projekt Karoliny Roguli została wyłączona

Tatry 2000 w SZCZTnym celu – charytatywny projekt Karoliny Roguli

„Tatry 2000 w SZCZYTnym celu” to charytatywny projekt, który powstał z inicjatywy Karoliny Roguli, pasjonatki górskich wypraw. Akcja ma na celu zebranie funduszy na organizację obozu wypoczynkowo – terapeutycznego w 2021 roku dla podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Karolina Rogula to pasjonatka gór. Dla Karoliny góry to połączenie wolności, radości, przygody i adrenaliny. Próbuje swoich sił także we wspinaczce, a Tatry zimą są, zdaniem Karoliny, najpiękniejsze.

– Do tej pory chodziłam po górach dla siebie, dla pasji. Ale w tych zaskakujących, trudnych czasach chciałabym namówić wszystkich, abyśmy zrobili razem coś dobrego i pomogli w organizacji wyjazdu dla podopiecznych fundacji – mówi Karolina.

3. Druga rocznica kampanii społecznej „Wyprzedzamy nowotwór”

Możliwość komentowania Druga rocznica kampanii społecznej „Wyprzedzamy nowotwór” została wyłączona

Druga rocznica kampanii społecznej „Wyprzedzamy nowotwór”

Kampania społeczna „Wyprzedzamy nowotwór” na dobre wpisała się w rajdowe klimaty. Już od dwóch lat nasza akcja pojawia się podczas każdej rundy mistrzostw Polski. 29. Rajd Rzeszowski rozpoczął tegoroczny sezon rajdowy i przypomniał jakie emocje towarzyszą rywalizacji na odcinkach specjalnych. Po raz kolejny pokazał również, że zawodnicy chętnie wspierają akcje charytatywne.

Rajd Rzeszowski to impreza szczególna, bo właśnie w Rzeszowie w roku 2018 wszystko się zaczęło. Na początku sierpnia z symbolicznymi naklejkami kampanii na odcinki specjalne ponownie wyjechali wszyscy zawodnicy Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz kilka załóg Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

4. MiataChallenge dołącza do kampanii społecznej “Wyprzedzamy nowotwór”!

Możliwość komentowania MiataChallenge dołącza do kampanii społecznej “Wyprzedzamy nowotwór”! została wyłączona

MiataChallenge dołącza do kampanii społecznej “Wyprzedzamy nowotwór”!

Miata Challenge to samochodowy Puchar Mazdy MX-5 i RX-8. Amatorski cykl wyścigowym już od 8 lat łączy edukację bezpiecznej jazdy, motorsport i integrację zawodników. To największa na świecie liga time attack Mazdy MX-5 i największy w Polsce puchar jednomarkowy.

Karol Himber, współorganizator Miata Challenge, bez wahania zdecydował o wsparciu naszej kampanii:

„Z dużą przyjemnością włączyliśmy naszą wyścigową społeczność w akcję #wyprzedzamynowotwór. To zresztą nie pierwszy raz kiedy nasi zawodnicy pokazują, że mają otwarte serca. W zeszłym roku ufundowaliśmy turnus rehabilitacyjny dla dziewczynki z porażeniem mózgowym. Zbiórka potrzebnych środków finansowych zajęła nam dwie rundy.”

5. Wyprzedzamy Nowotwór w świecie cyfrowym

Możliwość komentowania Wyprzedzamy Nowotwór w świecie cyfrowym została wyłączona

Wyprzedzamy Nowotwór w świecie cyfrowym

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową jest oficjalnym partnerem Mistrzostw Motul HRSMP Digital. Dotychczas „w realu”, teraz w świecie wirtualnym, Polski Związek Motorowi i zawodnicy rajdowi wspierają kampanię „Wyprzedzamy Nowotwór”, której celem jest poprawa wczesnej diagnostyki choroby nowotworowej u dzieci.

Mistrzostwa Motul HRSMP Digital, czyli wirtualna rywalizacja historycznych aut w czasie pandemii, to pierwsza taka inicjatywa zawodników rajdowych mistrzostw Polski realizowana pod auspicjami PZM. Sezon składał się będzie z 8 rund, a każda runda to osiem odcinków specjalnych. Rywalizacja będzie odbywać się na platformie Dirt3, która umożliwia rywalizację na komputerach oraz konsolach PS3 oraz Xbox360.